
Розглянемо докладніше
Відомо, що однією з основних складнощів при водінні автомобіля вважається вміння правильно їздити мокрими та слизькими дорогами. Це значно зменшує ризик виникнення аварій за несприятливих погодних умов. Навчити вас правильно діяти на мокрій дорозі може лише інструктор з водіння.
Не секрет, що під час дощу ускладнюється рух та видимість, а огляд стають обмеженими, дорога стає вологою, місцями з'являється бруд, через який сильно збільшує шлях під час гальмування. Найчастіше це виникає у місцях з'єднання асфальтованої дороги та другорядних непокритих доріг.
Мокра бруд летить з-під коліс на скло автомобіля, його фари та сигнальні вогні. Через це видимість для водія сильно погіршується. Обов'язково слід пам'ятати, що треба по кілька разів на день очищати скло та фари, габарити, стоп-сигнали, катафоти та номери. Особливо це необхідно робити це у темний час доби, щоб увімкнені освітлювальні прилади могли нормально функціонувати.
Підготуйтеся до дороги
Якщо ви зібралися в дорогу, а на вулиці стоїть негода, перевірте щітки для очищення скла. Склоочисник треба одразу включити на потрібний режим, щоб одразу здійснювати очищення та змивання бруду зі скла. Адже від чистоти скла залежить те, чи зможете ви правильно оцінити ситуацію на дорозі та вчасно зреагувати.
Найбільшу небезпеку та складні умови пересування становить сніг, що падає, який значно погіршує видимість. За автомобілем утворюється шлейф зі снігу, а він приховує і габаритні вогні, і стоп-сигнали. Для безпеки життя, свого і пасажирів, водій повинен дотримуватися дистанції з автомобілем, що йде попереду, зробивши її мінімум вдвічі більше, ніж зазвичай.
Щільний сніг у мороз не такий страшний, тому що має кращу властивість зчеплення, ніж під час ожеледиці. При русі по ділянках, які регулярно очищаються, іноді зустрічаються замети. Їх краще проїжджати, не зменшуючи і не додаючи швидкості.
Крім того, коли ви проїхали глибокою сніговою колією або подолали ділянку зі сніговим заметом, перевірте місце під крилами машини. Під ними може накопичитися багато снігу, який при русі може стати на заваді при повороті, і взагалі ускладнити керування машиною.
Обов'язково звертати увагу і на забрудненість бічного скла та дзеркал. Якщо вони не очищені, це може погіршити оглядовість, водій може не побачити перешкод збоку або машину, яка піде на обгін.
Не можна забувати і про те, що пішоходи в негоду поспішають і часто неуважно ставляться до машин. Щоб не трапилося нещастя, потрібно їхати зі зниженою швидкістю і виявляти велику обачність, уважність та обережність.
Прийміть основні запобіжні заходи
Як тільки почався дощ – знижуйте швидкість;
Обов'язково вмикайте габаритні вогні або ближнє світло;
Уважно дивіться на автомобіль, що йде попереду;
Щоб не запотіли шибки, закривайте вікна і вмикайте вентиляцію.
Чим небезпечна злива
Під час зливи транспорт, що йде попереду, знижує видимість водію позаду себе тим, що з-під його коліс викидається мокрий бруд, що забиває скло. А це небезпечно, оскільки спричиняє можливе зіткнення.
Цього можна уникнути, якщо:
Дотримуватись безпечної дистанції між автомобілями;
Включити склоомивачі та двірники у безперервний режим;
Перевірити, чи є рідина у бачку омивача;
Уникати різких, невиправданих та небезпечних маневрів та поворотів.
Як уберегти себе при русі по калюжах на дорогах
Небезпечні для руху калюжі, що утворилися після тривалої зливи. Особливо на дорогах, вкритих опалим листям! Тут треба бути особливо уважним.
При їзді по калюжах пам'ятайте, що рух по них схожий на рух по льоду;
Побачивши велику калюжу в першу чергу знижуйте швидкість;
При наїзді на калюжу не випускайте з рук керма і тримайте його якомога рівніше;
Коли ви в'їхали у воду, не гальмуйте та не робіть різких маневрів;
В'їжджати і виїжджати з калюж треба прямо поставлених колесах;
Потрібно включити знижену передачу перед тим, як в'їжджати в калюжу.
Дотримуйтесь обережності та будьте уважнішими! Від цього залежить ваше життя та життя оточуючих!