Авто-Блог

Автомобільний інтернет портал - новини, огляди, корисні поради та багато іншого.

E-mail:admin@avtoblog.com.ua

  • Доллар - 41.54
  • Евро - 47.17
Автомобільний блог » Огляди » Чи дозволяється змішувати моторні олії

Чи дозволяється змішувати моторні олії

  • Разместил: Ivan;  
  • Прочитано: 0;  
  • Дата: 7-05-2025, 08:09;  
  • Сообщить о ошибке

Питання про те, чи можна змішувати олію різних виробників і марок, швидше за все, ніколи не буде вирішено у той чи інший бік. Завжди знайдуться щасливі власники машин, які успішно їздять із несподіваними комбінаціями мастильних матеріалів, незважаючи на застереження. Ми є офіційним дистриб'ютором компанії «Шелл», і ми працюємо з моторними оліями з моменту відкриття. Сьогодні ми поділимося з вами своїм досвідом та розповімо про те, чи можна змішувати мастильні матеріали та чим можуть закінчитися ваші спроби.


#
Чому ця тема є актуальною?
Почнемо з відповіді на питання про те, чому взагалі людям потрібно змішувати олію. Найчастіше така необхідність виникає в екстрених випадках, а іноді — виключно через незнання чи неуважність. Нештатні ситуації виникають, наприклад, коли ви поспішаєте на роботу, але вчасно помічаєте попередження про низький рівень мастильного матеріалу. На жаль, тієї марки, якою користуєтеся ви, не виявляється під рукою, і ви справедливо вирішуєте, що безпечніше змішати склади, ніж вирушити без масла в двигуні. Подібні випадки можуть виникнути в дорозі або внаслідок несправності, коли злити відпрацьований мастильний матеріал неможливо.
Правило 1:
змішувати моторні масла можна, але тільки в ситуаціях, коли це дійсно необхідно.
Тепер поговоримо про склад мастильних матеріалів. Будь-яке моторне масло складається з основи та присадок, які забезпечують захист від корозії та багато інших властивостей. У кожного виробника свій унікальний склад. Його підбирають за результатами тривалих досліджень, причому враховують не лише кількість присадок, а й їх співвідношення один до одного. Найчастіше збільшення вмісту одного компонента може призвести до того, що інша речовина не працюватиме досить ефективно.
Чому важливо знати? Тому що на форумах легко знайти людей, які стверджують, що вимоги виробників не змішувати олії — не більше, ніж маркетинговий хід для збільшення продажів. Насправді продукти різних компаній мають у своєму складі присадки з унікальним складом. При їхньому контакті в результаті змішування великий ризик початку реакції, яка може бути згубною для двигуна.
Якщо ж йдеться про продукти однієї компанії, то ви ризикуєте порушити баланс різних речовин в маслі, що також позначиться на його ефективності.
Правило 2:
при змішуванні олій є способи знизити ризик, але гарантованого способу уникнути його повністю.
Далі ми поговоримо про сумісність різних мастильних матеріалів. Зазначимо, що фразу можна змішувати правильніше розуміти як можна змішувати з мінімальним ризиком. В ідеальній ситуації ви повинні використовувати продукт однієї марки протягом усього терміну експлуатації автомобіля.
#
Деякі нюанси при змішуванні моторних масел
Відразу зазначимо: у цій статті ми говоримо тільки про якісні мастильні матеріали, що пройшли всі необхідні процедури сертифікації.
Правило 3:
змішування олій із складами, які мають сертифіката відповідності, може призвести до початку неконтрольованих реакцій. Це може призвести до виходу з експлуатації двигуна автомобіля.
Варто відзначити ще один важливий момент: неможливо повністю злити олію з двигуна. Це ж стосується всіх рідин, що використовуються для промивання.
Якщо ви використовуєте різні масла, їх змішування неминуче, навіть при попередньому зливі мастильного матеріалу.
Тому ми рекомендуємо ознайомитися з подальшим матеріалом всім, хто заливає в машину різні склади.
Які моторні олії можна змішувати?
У складі будь-якого мастильного матеріалу є базова частина, тобто основа, в яку додаються присадки. Саме вона використовується для класифікації олій. Вони, як відомо, бувають:
мінеральними. Їх одержують із нафти шляхом селективної очистки. Це недорогі та універсальні мастильні матеріали;
напівсинтетичними. Виробляються за допомогою поєднання мінеральних та синтетичних масел. Відрізняються універсальністю та порівняно високими захисними властивостями, при цьому досить доступні;
гідрокрекінговими. За складом вони близькі до напівсинтетичних, проте основа, отримана методом глибокого очищення, забезпечує їм велику в'язкість та температурну стійкість;
синтетичними. Найбільш якісні та дорогі варіанти, представлені на ринку. Базова частина, отримана методом хімічного синтезу, дозволяє мастильним матеріалам зберігати стабільні показники в'язкості та плинності, а також забезпечує повільне старіння.
Основа є одним із головних факторів при змішуванні олії. Змішувати склади з однаковою базовою частиною відносно безпечний варіант.
При використанні продуктів одного виробника ризик знижується ще більше. Цілком логічно, що у олій одного бренду буде приблизно однаковий склад (зазначимо, що бувають і винятки). Це значно знижує ризик виникнення реакцій між різними компонентами.
У ряді випадків, якщо необхідний долив олії, можна взяти продукт іншого типу і в'язкості, але від того ж виробника. Зазначимо, що це правильно тільки в короткостроковій перспективі.
Чи можна змішувати моторне масло з різною в'язкістю?
Так, це можливо, але треба розуміти й обмеження. Якщо вам необхідно змінити в'язкість, то найкраще вибрати масло того ж виробника на тій же основі. Це дозволить вам максимально знизити ризик. Пам'ятайте і про те, що при додаванні олії іншого класу загальна в'язкість падає. Важливо й те, скільки нового мастильного матеріалу ви додаєте. Не всі автомобілі можуть працювати з таким складом.
Навіть якщо перед заміною ви злили масло, ми рекомендуємо заливати мастильний матеріал від того ж виробника, пам'ятаючи, що в моторі залишилося до 10% попереднього складу. При змішуванні сумішей з різною в'язкістю несуттєво змінюється плинність рідини, але значних змін у її функціях не станеться.

Загальні правила
При змішуванні різних масел важливо дотримуватися ряду правил, які допоможуть вам уникнути неприємних ситуацій:
Не знижуйте якість олії. Не можна доливати мінеральну олію до синтетики або напівсинтетики, а напівсинтетики — до синтетики. Зниження якості може призвести до початку реакцій та зниження ефективності роботи присадок.
Якщо вам довелося змішувати масло за необхідності, краще злити отриманий склад за першої можливості і замінити його повністю однорідний, тобто. на той, що рекомендований виробником.
Заборонено заливати в двигун масло різних класів, наприклад, змішувати мастильні матеріали для легкових та вантажних автомобілів.
Якщо потрібно долити масло, оптимальним вибором буде продукт того ж виробника з іншими показниками в'язкості. При цьому необхідно враховувати сезон. Інакше є можливість знизити в'язкість, наприклад, зимової олії. Це може призвести до засмічення систем двигуна. Крім того, при доливі менш в'язкої олії може зрости витрата на чад, тому рівень доведеться контролювати частіше.
Не рекомендується змішувати олії в пропорції 50/50. Доливати слід трохи більше 15 % нового складу.
Якщо немає можливості знайти олію того ж виробника, при виборі необхідно орієнтуватися на допуски виробника. Вони мають збігатися в обох продуктів. Найкраще підійде масло, близьке за класом та характеристиками. Відповідно до вимог API та ACEA, продукти в рамках одного класу досить близькі за складом та властивостями, а отже, можуть змішуватись практично без негативних наслідків. Мастильні матеріали, які не підходять під ці вимоги, просто не проходять сертифікацію. При цьому не забудьте врахувати допуски виробника автомобіля і якнайшвидше злити отриману суміш.
КАТЕГОРИЧНО заборонено змішувати мінеральну та синтетичну олію. При цьому йдеться про будь-яке їхнє поєднання. При додаванні синтетики в мінеральну олію багато синтетичних присадок просто не будуть розчинятися в основі, що призведе до утворення осаду. Це може призвести до серйозних пошкоджень двигуна. Розбавляти синтетичний мастил мінеральним ще небезпечніше.
Якщо з будь-якої причини вам довелося долити в машину олію нижчої якості, рекомендується уникнути високих навантажень на двигун і не їздити на великій швидкості.
Якщо вам довелося змішувати мастильний матеріал, незалежно від того, чи було дотримано всіх згаданих у статті правил, рекомендується виявляти обережність. Обов'язково перевіряйте якість складу, звертайте увагу на сліди піни, різні опади та рівень олії.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Ваше Имя:*
Ваш E-Mail:*
Текст:
Введите код с картинки:*
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
`

Новини України

Опитування

Яке масло заливаєте в двигун? [?]


Анекдот

Китайські автомобілі повністю випередили весь світ за екологічністю. Вони повністю розкладаються протягом 1 року.

Теги

Календар

«    Травень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Товари

Дворник VELGIO Universal Hybrid (530мм-21'')
Price: 270.00 грн.Щетка стеклоочистителя гибридная Velgio Universal Hybrid 21" (530 мм) 84530 Улучшенное равномерное прилегание к стеклу, за счет увеличенного количества точек прилегания, что ...

Дворник VELGIO Universal Hybrid (500мм-20'')
Price: 245.00 грн.Щетка стеклоочистителя гибридная Velgio Universal Hybrid 20" (500 мм) 84500 Улучшенное равномерное прилегание к стеклу, за счет увеличенного количества точек прилегания, что ...

Дворник VELGIO Universal Hybrid (480мм-19'')
Price: 245.00 грн.Щетка стеклоочистителя гибридная Velgio Universal Hybrid 19" (480 мм) 84480 Улучшенное равномерное прилегание к стеклу, за счет увеличенного количества точек прилегания, что ...

Контактна інформація:

E-mail:

admin@avtoblog.com.ua