Авто-Блог

Автомобільний інтернет портал - новини, огляди, корисні поради та багато іншого.

E-mail:admin@avtoblog.com.ua

  • Доллар - 41.87
  • Евро - 48.02
Автомобільний блог » Матеріали за 16.05.2025
  • Розмістив: Ivan;  
  • Прочитано: 5;  
  • Коментарів: 0;  
  • Дата: 16-05-2025, 16:23;  
Як проводиться діагностика та ремонт автоматичної коробки передач
На більшості сучасних транспортних засобів встановлюється автоматична коробка передач. Її технології постійно розвиваються, стає дедалі більше електронних елементів. Через це виникають проблеми із ремонтом даної конструкції. Розібратися самостійно, як із звичною механічною коробкою, вже не вийде. Тому при виявленні поломок слід відразу надсилати свій транспортний засіб до фахівців.
Найпоширенішою проблемою з автоматичними коробками є збій під час перемикання передач. Його називають «ковзанням». Тобто при зростанні оборотів двигуна передачі перемикаються із запізненням. І виходить, що автомобіль постійно їздить на підвищених обертах.
Насамперед перевіряють олію. Часто саме поганий стан мастил стає причиною даної проблеми, і її заміна повністю усуває «ковзання».
Щоб визначити, в якому стані знаходиться олія, проводяться такі дії. Спочатку мастильна рідина підігрівається. Для цього автомобіль має проїхати близько 10 кілометрів. Після цього двигун вимикається, а рукоятка коробки встановлюється на рівні датчика гальма стоянки. Далі з коробки згвинчуються всі кріплення, і знімається передня кришка. Після цього можна оцінювати стан олії. У ньому не повинно бути будь-яких домішок. Рідина повинна мати червоний колір. Якщо вона біла, значить проблема з трансмісійним кулером, і змішується трансмісійна рідина, що охолоджує. В цьому випадку необхідно міняти кулер.
Сучасні автоматичні коробки мають електронну систему керування. Вона потребує періодичної діагностики за допомогою комп'ютера. Він приймає сигнали з датчиків коробки, і ця інформація обробляється у спеціальній програмі. Далі на моніторі комп'ютера відображається інформація про наявність збоїв.
У цій комп'ютерній програмі забиті всі стандартні значення, які повинні мати автоматичну коробку передач. Якщо є якісь відхилення, то про них відразу стає відомо. Далі фахівець вирішує, як усунути несправність. Такими комп'ютерами обладнано багато сучасних сервісних центрів. Але вони різняться за можливостями. Найкраще використовувати обладнання, яке випускає той самий виробник, що виробляє АКПП.
  • Розмістив: Ivan;  
  • Прочитано: 7;  
  • Коментарів: 0;  
  • Дата: 16-05-2025, 08:47;  
Переваги турбонагнітачів
Вперше турбонагнітач з'явився на авіаційних двигунах ще в 20-ті роки минулого століття. Значно пізніше їх почали використовувати і на автомобільних двигунах, а останні кілька років вони набули всілякої популярності і впевнено витісняють з-під капотів автомобілів традиційні атмосферні мотори. Чим викликане таке стрімке зростання популярності? Насамперед масою переваг.
У процесі роботи турбонагнітач використовує енергію відпрацьованих газів, тобто ту енергію, яка у звичайних двигунах просто марно втрачається. Як результат, на відміну від турбокомпресорів, нагнітач практично не використовує потужність самого двигуна, споживаючи не більше 1,5% від енергії, що виробляється. Докладніше познайомитися з особливостями конструкції турбонагнітачів можна на різних сайтах в інтернеті.
До основних переваг агрегату ставляться:
• Підвищена потужність силового агрегату. У середньому за рахунок використання нагнітача є можливість на 40% збільшити потужність двигуна без збільшення показників об'єму циліндрів.
• Підвищена економічність. Для двигунів внутрішнього згоряння характерно низьке ККД, при якому значний обсяг енергії витрачається в процесі тертя, при цьому чим більше об'єм двигуна, тим більше такі втрати. Використання турбіни дозволяє отримати необхідну потужність у меншому обсязі, а отже, і скоротити розмір теплових втрат, підвищуючи економічність. Крім того, двигун меншого об'єму має меншу вагу.
• Висотність роботи. Турбовані двигуни зберігають стабільність роботи на високій висоті, коли розряджене повітря починає негативно впливати на працездатність атмосферних двигунів.
Найбільш широке поширення турбокомпресори набули у дизельному двигунобудуванні, оскільки останні в силу своїх конструктивних особливостей втрачають до 40% енергії через вихлопну систему. Встановлений турбонагнітач дозволяє використовувати цю енергію з користю, скорочуючи загальний розмір енерговтрат.
Звичайно, що турбіни не позбавлені й недоліків, але інженери поступово знаходять способи боротьби з ними. Наприклад, недостатня швидкість реакції машини на роботу педаллю газу при низьких оборотах двигуна значною мірою нівелюється за рахунок використання так званої схеми bi-turbo, коли одночасно використовується дві турбіни.
  • Розмістив: Ivan;  
  • Прочитано: 5;  
  • Коментарів: 0;  
  • Дата: 16-05-2025, 08:23;  
У будь-якому транспортному засобі важливо стежити за системою охолодження двигуна. Вона сприяє підтримці допустимої температури за допомогою спеціальної рідини. Для того щоб система охолодження працювала правильно, її треба періодично промивати. Інакше автомобіль почне споживати більше пального. А коли засмічення стане серйозним, двигун перегріватиметься. Плюс до цього, радіатор може вийти з ладу і знадобиться його заміна чи ремонт.
Промивати радіатор зручніше у теплу пору року. Спочатку треба злити з нього охолодну рідину. Це допоможе оцінити ступінь забруднення та вирішити, яким способом потрібно проводити очищення.
Якщо у злитій рідині бруд не виявляється неозброєним оком, систему можна промити дистильованою водою. Для цього в радіатор наливається вода та заводиться двигун. Через 20 хвилин роботи на неодружених оборотах вода зливається. Після цього знову заливається чиста вода та процедура повторюється. Радіатор можна вважати промитим, якщо після роботи двигуна вода з нього виходить чиста.
Якщо в злитій охолодній рідині виявлено накип, вода не допоможе. Для очищення такого забруднення потрібний слабокислий розчин. Його можна зробити на основі каустичної соди, оцту чи молочної кислоти. Але при створенні розчину важливо не переборщити з кислотою, так як це може призвести до псування пластикових та гумових елементів. Принцип промивки той самий, що у випадку з водою, але слабокислий розчин не зливається відразу після вимкнення двигуна, а залишається на дві години. Коли очищення завершено, радіатор промивають один раз дистильованою водою.
За бажання промивати систему охолодження двигуна можна спеціальними рідинами. Вони працюють набагато ефективніше за перераховані засоби, при цьому безпечні для всіх елементів. До складу таких рідин входять різні компоненти потрібної концентрації. Технологія промивання такою хімією аналогічна перерахованим способам. І також як при використанні слабокислого розчину на завершення потрібно зробити одну промивку водою.
Крім забруднення всередині радіатора необхідно звертати увагу на зовнішній бруд. Пух, пил та інші частинки можуть завдати шкоди системі та вивести її з ладу. Тому з радіатора треба обов'язково зчищати видимий бруд. Це можна зробити за допомогою продування або води.

Новини України

Опитування

Яке масло заливаєте в двигун? [?]


Анекдот

Китайські автомобілі повністю випередили весь світ за екологічністю. Вони повністю розкладаються протягом 1 року.

Календар

«    Травень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Товари

Олива GM 10W-40, 1л (Акція)
Price: 260.00 грн.Олива моторна напівсинтетична General Motors Semi Synthetic 10W-40 - це мастильний продукт вищого класу. Він оптимальний для двигунів, встановлених в автомобілях "Opel", ...

Олива Hexol 2T Eco, 1л (шт.)
Price: 144.30 грн.Hexol 2T Eco Олива виготовляється з високоякісних мінеральних базових олив з низьким вмістом золи, спеціально розроблених з використанням диспергентів, депресантів, ...

Олива Hexol Synline SuperDiesel DPF 5W-30, 20л (шт.)
Price: 3 412.50 грн.Hexol Synline SuperDiesel 5W-30 Це моторна олива з підвищеними експлуатаційними характеристиками, з низьким вмістом SAPS, енергоощадна, синтетична олива для двигунів, що ...

FAQ

{faq}
Контактна інформація:

E-mail:

admin@avtoblog.com.ua