
На більшості сучасних транспортних засобів встановлюється автоматична коробка передач. Її технології постійно розвиваються, стає дедалі більше електронних елементів. Через це виникають проблеми із ремонтом даної конструкції. Розібратися самостійно, як із звичною механічною коробкою, вже не вийде. Тому при виявленні поломок слід відразу надсилати свій транспортний засіб до фахівців.
Найпоширенішою проблемою з автоматичними коробками є збій під час перемикання передач. Його називають «ковзанням». Тобто при зростанні оборотів двигуна передачі перемикаються із запізненням. І виходить, що автомобіль постійно їздить на підвищених обертах.
Насамперед перевіряють олію. Часто саме поганий стан мастил стає причиною даної проблеми, і її заміна повністю усуває «ковзання».
Щоб визначити, в якому стані знаходиться олія, проводяться такі дії. Спочатку мастильна рідина підігрівається. Для цього автомобіль має проїхати близько 10 кілометрів. Після цього двигун вимикається, а рукоятка коробки встановлюється на рівні датчика гальма стоянки. Далі з коробки згвинчуються всі кріплення, і знімається передня кришка. Після цього можна оцінювати стан олії. У ньому не повинно бути будь-яких домішок. Рідина повинна мати червоний колір. Якщо вона біла, значить проблема з трансмісійним кулером, і змішується трансмісійна рідина, що охолоджує. В цьому випадку необхідно міняти кулер.
Сучасні автоматичні коробки мають електронну систему керування. Вона потребує періодичної діагностики за допомогою комп'ютера. Він приймає сигнали з датчиків коробки, і ця інформація обробляється у спеціальній програмі. Далі на моніторі комп'ютера відображається інформація про наявність збоїв.
У цій комп'ютерній програмі забиті всі стандартні значення, які повинні мати автоматичну коробку передач. Якщо є якісь відхилення, то про них відразу стає відомо. Далі фахівець вирішує, як усунути несправність. Такими комп'ютерами обладнано багато сучасних сервісних центрів. Але вони різняться за можливостями. Найкраще використовувати обладнання, яке випускає той самий виробник, що виробляє АКПП.