Авто-Блог

Автомобільний інтернет портал - новини, огляди, корисні поради та багато іншого.

E-mail:admin@avtoblog.com.ua

  • Доллар - 41.87
  • Евро - 48.02
Автомобільний блог » Статті » Чим дизельний двигун кращий за бензиновий

Чим дизельний двигун кращий за бензиновий

  • Розмістив: Ivan;  
  • Прочитано: 6;  
  • Дата: 6-05-2025, 10:30;  
  • Повідомити про помилку

У всі часи прихильники дизельних двигунів зневажливо ставилися до бензинових агрегатів. Основні аргументи дизеля – мовляв, пального споживає менше, а тягне краще. А чи збереглися ці переваги сьогодні?

Дійсно, крутний момент дизельних двигунів завжди був вищим, ніж в аналогічних бензинових. Причина відома: середній ефективний тиск у циліндрах у них вищий. А максимальні оберти у дизельних двигунів нижче: приблизно 4500 об/хв проти 6000 об/хв у бензинових. Тому при ідентичній максимальній потужності бензинові мотори відстають у всьому діапазоні частот обертання. Дизелі, на відміну від бензинових двигунів, здатні працювати на сильно збіднених сумішах. Наповнення циліндрів у них завжди максимальне, оскільки, на відміну від бензинових, у них немає дросельної заслінки, яка погіршує наповнення циліндрів.

Нагадаємо, що крутний момент і потужність – це майже брати-близнюки. Один без одного вони не існують, адже потужність – це крутний момент, помножений на частоту обертання колінчастого валу. І якщо на якійсь частоті обертання двигун здатний видати вищий крутний момент, ніж його конкурент, то і потужність його в цей момент також повинна бути вищою. Одне без іншого просто неможливо. Тому розмови про те, що у когось за рівної потужності момент на тих самих обертах вищий, одразу припиняємо.

Якби крутний момент був постійним у всьому діапазоні частот обертання колінчастого валу, то зовнішня швидкісна характеристика, що показує залежність потужності та крутного моменту від частоти обертання, перетворилася б на пряму лінію, а потужність була б прямо пропорційна показанням тахометра. Тоді різниці в поведінці бензинового та дизельного двигунів рівної потужності не було б взагалі. Однак саме своєрідність перетікання моменту по дизельній кривій і породила неоднаковість їхньої поведінки.

Але ми вже відзначили, що в масовій свідомості дизельні мотори завжди відрізняла їхня здатність видавати відносно високі значення потужності та крутного моменту на низьких обертах. Суб’єктивно це сприймалося так, що в цьому діапазоні частот дизель відгукувався на праву педаль охоче, ніж бензиновий агрегат. Навіть атмосферні дизелі завдяки вищому ефективному тиску в циліндрах могли розвинути вищий момент, ніж бензинові. Однак без наддуву ширина «полиці» крутного моменту була при цьому практично такою ж, тобто практично була відсутня. А ось з використанням наддуву полиця одразу з’явилася, причому «на низах».

Втім, широка полиця моменту сьогодні вже не є козирною картою дизельного двигуна. У бензинового агрегату з безпосереднім упорскуванням і турбонаддувом вона ні в чому не поступається дизельною. Ба більше, зі зниженням частоти обертання турбокомпресори бензинових двигунів тримаються довше, ніж їхні дизельні колеги. І це можна пояснити: дизелю потрібно більше повітря, а тому турбокомпресори починають задихатися раніше. А з урахуванням широкого діапазону частот обертання бензиновий двигун цілком може залишити дизель позаду.

Частково ситуацію заплутують електронні педалі акселератора. Ви втиснули її в підлогу, а комп’ютер починає «радитися з партією зелених», оцінюючи шкідливі викиди. Тому в будь-якій сучасній машині все визначається програмним забезпеченням і швидкістю процесора, який може і не встигати відстежувати мінливі умови роботи. Можна навести й інший приклад щодо екології: сучасні дизелі мають електронні обмежувачі часу роботи на обертах максимальної потужності, оскільки в такому режимі дизельний двигун вивергає сажу.

Донедавна у європейців добра половина легковиків була дизельною. Однак потім почалася епопея з екологією, внаслідок чого дизелі звинуватили у всіх смертних гріхах і майже засудили до повного забуття. Свою роль відіграли й гібриди, що комплектуються саме бензиновими двигунами, оскільки вони мають певні переваги: ​​легкий пуск за будь-яких розумних температур, низький рівень шуму та вібрації, і, як не дивно, дуже висока економність при роботі на постійному та оптимальному режимі.


Ключові теги: бензин, дизель

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додати коментар

Ваше Ім'я:*
Ваш E-Mail:*
Текст:
Введіть код із зображення:*
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
`

Новини України

Опитування

Яке масло заливаєте в двигун? [?]


Анекдот

Китайські автомобілі повністю випередили весь світ за екологічністю. Вони повністю розкладаються протягом 1 року.

Календар

«    Липень 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Товари

Олива GM 10W-40, 1л (Акція)
Price: 260.00 грн.Олива моторна напівсинтетична General Motors Semi Synthetic 10W-40 - це мастильний продукт вищого класу. Він оптимальний для двигунів, встановлених в автомобілях "Opel", ...

Олива Hexol 2T Eco, 1л (шт.)
Price: 144.30 грн.Hexol 2T Eco Олива виготовляється з високоякісних мінеральних базових олив з низьким вмістом золи, спеціально розроблених з використанням диспергентів, депресантів, ...

Олива Hexol Synline SuperDiesel DPF 5W-30, 20л (шт.)
Price: 3 412.50 грн.Hexol Synline SuperDiesel 5W-30 Це моторна олива з підвищеними експлуатаційними характеристиками, з низьким вмістом SAPS, енергоощадна, синтетична олива для двигунів, що ...

Контактна інформація:

E-mail:

admin@avtoblog.com.ua