повышение цен на топливо УкраинаНовости 

Ціни на бензин в Україні помітно виростуть в 2019!

В Україні помітно дорожчає паливо. АЗС почали різко підвищувати ціни на своїх заправках. На думку експертів, зростання цін на заправках викликане не тільки проблемами з поставками палива з Білорусі, але і з ситуацією на світовому нафтовому ринку.

– Вартість нафти марки Brent вже перевищила 74 долара за барель, – говорить аналітик компанії «Альпарі» Максим Пархоменко. – Таким чином, за рік її ціна виросла більш ніж на 20 доларів. Сприяло цьому скасування пільгового дозволу для імпортерів іранської нафти — вже після 2 травня пільг не буде. Це обмежить продажу іранської нафти і скоротить пропозиція нафти на 1 млн барелів на день. Це вдарить по країнах, у яких було дозвіл на імпорт даної нафти: Китаю, Індії, Японії, Південної Кореї, Італії, Греції, Туреччини і Тайваню.

Ціни на бензин в Україні

За словами аналітика, незважаючи на те, що Україна не є імпортером іранської нафти через відсутність інфраструктури в українських портах для прийому належної кількості ресурсу, зростання цін ми відчули вже зараз.

Как экономить бензин – 17 простых способов

– Таким чином, до обмежень з боку Росії у нас додаються санкції та зростання цін на світових ринках, що вже веде ціни на нафту вище 70 доларів, – продовжує Максим Пархоменко. – І, як наслідок, в Україні можна очікувати зростання цін на дизпаливо і бензин вже протягом найближчих тижнів. Потенційно — до 33 гривень за літр, за умови стабільності гривні.

Експерт також зазначив, що ціни на автогаз також будуть рости, але помірними темпами.

Источник: today.ua

Поделиться